Galatasaray’ın İtalyan kondisyonerini tekme ile yaralayan sanığa 1 yıl mahpus istemi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda 2019 yılında oynanan ve Galatasaray’ın 3-2 üstünlüğü ile sona eren uğraşta konuk grubun İtalyan kondisyoneri Alberto Bartali’nin (57) sırtına tekme atarak yaraladığı savıyla Kayserispor taraftarı Serkan D. (30) hakkında 1 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, 30 Ağustos 2019’da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu’nda meydana geldi. Üstün Lig’in 3’üncü hafta uğraşında Galatasaray’ın 3-2 üstünlüğü ile sona eren gayretin son dakikalarında Galatasaray yedek kulübesi ile Kayserispor’un Batı tribününde yer alan taraftarlar içinde kelamlı tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma kararı Kayserispor taraftarı Serkan D.’nin konuk grup Galatasaray’ın İtalyan kondisyoneri Alberto Bartali’nin sırtına tekme atarak yaraladığı argüman edildi. Güvenlik kameralarının incelenmesi kararı Serkan D.’den şikayetçi olan İtalyan kondisyoner Bartali’nin şikayeti üzerine Serkan D., hakkında ‘sıradan yaralama’ hatasından 4 aydan 1 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Kayseri 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edilen ve DHA’nın ulaştığı iddianamede tabirine yer verilen Serkan D., “Maçın son dakikalarına hakikat Galatasaray yedek kulübesinden bize yanlışsız küfür ettiler. Kimseye saldırmadım. Küfür etmedim. Suçsuzum” dedi.

‘SIRTIMA TEKME ATILDI’

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nda kulüp tercümanı eşliğinde tabiri alınan şikayetçi Alberto Bartali ise, “Taraftarlar tarafınca tahrik edildik. Bize birtakım kelamlar söylemiş olduler. Biz profesyonel beşerler olduğumuz için bu biçimde şeylere aldırış etmedik. daha sonra birisi sırtıma tekme attı. Kendimi alana attım. Kim olduğunu görmedim. Şikayetçiyim” sözlerini kullandı.

Sanık Serkan D., önümüzdeki günlerde birinci kere hakim karşısına çıkacak.