Galatasaray’da 4 lider adayı canlı yayında buluştu

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü’nde 19 Haziran Cumartesi günü yapılacak başkanlık seçimi öncesinde lider adaylarından Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas, Galatasaraylılar Derneği’nin toplumsal medya hesabında gerçekleştirilen canlı yayına katıldı. Davet edilen lider adayı Yiğit Şardan ise programda yer almadı.

Galatasaraylılar Derneği Lideri Fidel Berber, açılış konuşmasında, “540 yıllık eğitim ocağımızdan hayat bulmuş kurumlarımızla, sarı-kırmızılılara gönül vermiş milyonlarla büyük bir topluluğuz. Galatasaray bir etik sistem, pahalar bütünü. tıpkı vakitte kurumlar bütünü. Galatasaraylı her alanda en güzelini başarmayı amaçlar. Galatasaraylı olmak, öncü olmak örnek olmaktır. Bunlar sağlandığında muvaffakiyet da esasen bizatihi gelecektir. Vakit birlik olmanın, yan yana yürümenin ve Galatasaray için epey çalışmanın dönemidir” dedi.

ÖZTÜRK: BİR İŞ ADAMI OLARAK BAKIŞ AÇISI GETİRMEK İSTEDİM

Galatasaray’a iş adamı bakış açısı getirmek için başkanlığa aday olduğunu söz eden Metin Öztürk, “Galatasaray İş İnsanları Derneği’nde 2 devir başkanlık yaptım. O periyotta idarelerle iç içe olup, hem şahsen sponsorluklarda bulundum kulübüme hem iş erkeklerinın olmasına katkı sağladım. Kontrol düzenekleri güzel çalışmadığı, günlük hayat devam ederken borçlar ötelendiği için bugün artık kulübümüz yönetilemeyecek ya da güç yönetilecek, uzun vadeli kredilerle yönetilebilecek duruma geldi. Buna bir iş adamı bakış açısı getirmek istedim. Katma pahası kulübümüze getirip maliyetlerimizi azaltıp muvaffakiyet düzeyini en dorukta tutarak 6 yıllık bir müddetçte borçları yok etmek ana amacımız. Umarım başarırız” diye konuştu.

ÖZDEMİR: KURTULUŞ REÇETESİ OLARAK ADAY OLDUK

İbrahim Özdemir, borçların ödenmez hale geldiğini belirterek, “40 yıllık kulüp üyesi olarak canımız kadar sevdiğimiz, çocukluk aşkımız Galatasaray’ı bu biçimde bir günde, uygun bir grup hazırlamışken bu kazanımlardan faydalandırmama üzere bir durum bize yakışmazdı. İdare eksiklikleri, Galatasaraylıların birbirleriyle hengameleri, omuz atmalar, kırıcı tabirler ve kopuş periyodu beni epeyce yordu. Birliğin, birlikteliğin ve kardeşliğin bir daha tesis edilmesi lazım. Mali meselelerin altından kalkmak, yalnız Galatasaray’ın imkanları değil ehil ellerle, mali disiplinle, finansmanın yeterli yönetim edilmesi ve yeni kaynaklar yapmakla mümkündür. Bundan dolayı Galatasaray’a bir kurtuluş reçetesi olarak aday olduk” formunda konuştu.

HAMAMCIOĞLU: TOPLUMSAL EROZYON KULÜBÜMÜZE DE SİRAYET ETTİ

42 yıldır Galatasaray’ın ortasında olduğunu söyleyen Eşref Hamamcıoğlu, “Son 6 yıldır divan konseyi yönetimindeydim. Bu müddette Galatasaray’ın meselelerini vakıf oldum, sorunları tahlil etme imkanım oldu. Tespit ve tenkit yapmak yerine artık taşın altına elimi sokma gerektiğine inandım. Takım arkadaşlarımla bu hususta sorumluluk almak ve duyarsız kalmayarak başkanlığa aday oldum. Son vakit içinderda toplumsal erozyonun bir biçimi kulübümüze de sirayet etti. Sevgi ve hürmet ortamımız bitti. Fikir ayrılıklarımız en büyük zenginliğimizdi. Kategorilere ve kümelere ayrılarak, ötekileştirilerek ortak aklı kullanma yeteneğimizi kaybettik. Bunun akabinde kulübümüzün kolektif mülkiyeti risk altına girdi. Buradan bir mesuliyet çıkardık. Evvel bütün paydaşlarımızla kucaklaşmak, fikir ayrılıklarımızı bir zenginlik olarak kabul ederek kulüp ortasında olarak rekabeti hasımlığa çevirmeden bu rekabetten çıkan enerjiyi dışarıda bize karşı oynanan oyunlara izleyici olmak yerine bunlarla uğraş etme konusunda kararlılığımız var. Sevgi ve hürmet ortamı ile ortak akıl kullanma yeteneğimizi yitirdiğimiz için son vakit içinderda kulübümüzde mali ve idari dengesizlik var. Bunun kararında kulübümüzün ömrünü sürdürememe riski ortaya çıktı. Grup arkadaşlarımla bir arada bu sıkıntıları çözmek ve kulübü gerçekçi projelerle, ayakları yere sağlam basan bir takımla bir daha düzlüğe çıkarmak için sorumluluk aldık” açıklamasında bulundu.

ELMAS: GALATASARAY’IN GELECEĞİ İÇİN TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMAYA KARAR VERDİK

Galatasaray’ın uzun vakittir çözülemeyen sorunlarını, Galatasaray’ın kuruluş ülkülerini ve kıymetlerinin artık dilek ettikleri biçimde yaşanmadığını nazaranrek bir tahlil üretmek istediklerini vurgulayan Burak Elmas, “Bu, hayli samimi bir tahlildi. Bu, iktidar uğraşı olarak değil Galatasaray’ın geleceği olarak gördüğümüz bir yola çıkış. Galatasaray’ın geleceği için taşın altına elimizi koymaya karar verdik. Galatasaraylıların şikayet ettiği seçim periyodu alışkanlıklarından uzak durmaya, sorunları ayrıntılı çalışmaya, oy için değil yetkinlik için pahalı insan kaynağını kazandırmaya, sıkıntıları fazlaca evvel çalışarak birinci gün tahlil tekliflerini birinci gün için hazırlamaya çalıştık. Hiç kimseden teveccüh nazaranrek değil kendi inisiyatifimizle Galatasaray ailemize olan bakılırsavimiz olarak bu tahlili ürettik. Bu tahlile karşılık bir teveccüh oluşmasını bekledik. Bugün de bu teveccühün oluştuğunu görüyorum. Yapmak istediklerimizin anlaşılmasından dolayı fazlaca mutluyum” değerlendirmesinde bulundu.

Lider adayları, 3 saati aşan programda projelerini, ekonomik meseleler için tahlillerini, futbol kadrosu, tüzük ve amatör branşlarında yapacaklarını da anlattı. Program bitiminde 4 lider adayı bir arada poz verdi.