Galatasaray tepe yarışında yara aldı! Mohamed krizi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Harika Lig’de 3 maçlık seri yakalayan ve geçen hafta da Avrupa zaferi yaşayan Galatasaray’ın galibiyet alışkanlığı Dolmabahçe’de sonlandı. Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in, müsabakada penaltı kaçıran Mostafa Mohammed’e kızgın olduğu öğrenildi.

Üstün Lig’in 10’uncu haftasında Beşiktaş deplasmanına konuk olan Galatasaray, ezeli rakibine 2-1 mağlup oldu. Ligde Göztepe, Çaykur Rizespor, Konyaspor galibiyetleri seri yakalayan, UEFA Avrupa Ligi uğraşında de geçen hafta Lokomotiv Moskova’yı deviren Galatasaray, Vodafone Park’a moralli gelmesine karşın maça tutuk başladı.

Kritik çabada öne de geçen sarı kırmızılılar daha sonrasında Larin’in gollerine mahzur olamadı. Galatasaray’da Mostafa Mohamed’in ayağından da penaltıdan yararlanamayınca deplasmandan puansız ayrıldı. Sarı-kırmızılılar tepe yolunda yara alırken, başkan Trabzonspor ile içindeki fark 7’ye çıktı.

TERİM, MOSTAFA’YA KIZGIN

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in, penaltıyı kaçıran Mostafa Mohamed’e kızgın olduğu öğrenildi. Terim’in ekibin penaltıcısı Cicaldau bulunmasına karşın Mostafa’nın ısrarla penaltıyı atmak istemesi deneyimli antrenörü bir çok kızdırdı.

Fatih Terim, maç daha sonrası kaçan penaltı ile ilgili yaptığı yorumda şunları söylemişti:

“Takımda penaltıcı Alex (Cicaldau). ‘Niye bu tarafa geliyorsun?’ dedim. Mostafa ‘Ben atacağım’ demiş. Riskli bir maçta bir daha atmasını istedim. Orada oyuncum değerlidir lakin burada Alex’e bırakması lazımdı.”

MUSLERA SORGULANIYOR

Galatasaray’ın deneyimli kalecisi Fernando Muslera, bilhassa yediği birinci golde bir çok reaksiyon çekti. Bu dönem başında önemli kusurlar yaptıktan daha sonra toparlanma sürecine giren Muslera, geçen haftalarda eski günlerinden pasajlar sunmuştu lakin derbide yediği golle reaksiyon oklarını bir daha üzerine çekti.

MAKSAT TEPE

Galatasaray, derbi yenilgisini geride bırakıp bir daha moral kazanmak istiyor. Önümüzdeki hafta Gaziantep FK’yı ağırlayacak sarı-kırmızılılar, saha içerisindeki eksiklikleri gidermeye çalışacak.