Folkart İzmir’in 7 spor kulübüne forma göğüs sponsoru oldu

Atletizm

Global Mod
Global Mod
İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfi’nın (IZVAK) iş birliği ile şekillenen proje kapsamında Harika Lig’de çaba edecek Göztepe ve Altay, 1’inci Lig kadrolarından Menemenspor, 2’nci Lig’deki Bucaspor 1928, 3’üncü Lig’deki Karşıyaka ve Bergama Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lig’de yer alan İzmirspor’un formalarının göğüs kısımlarında FOLKART yazacak. Folkart, Harika Lig’de gayret edecek Göztepe ve Altay’a birebir anda sponsor olacak. Şirket, 2015 yılında kentin iki kuvvetli takımı Göztepe ve Karşıyaka’ya sponsor olmuştu. 2017 yılında ise, bir daha İzmir’deki futbol kadrolarına takviye vermişti.

Folkart’ın sponsorluk dayanağı Swissotel Büyük Efes İzmir Kongre Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya İZVAK Lideri Eli Erten, Göztepe Lideri Mehmet Sepil, Altay Lideri Özgür Ekmekçioğlu, Menemenspor Lideri Tahir Şahin, Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, Bergama Belediyespor Lideri Hasan Canoğlu, İzmirspor Lideri Nedim Topaloğlu ve epeyce sayıda davetli katıldı.

MESUT SANCAK: BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI

Folkart İdare Konseyi Lideri Mesut Sancak, “Bugüne kadar hoş İzmir için, kendi alanımızda hayli beğenilen, öncü projeler ürettik. Fakat bununla mutlaka yetinmiyoruz. Biz, özel bölümün ve bizim pozisyonumuzdaki şirketlerin, bulundukları kente ve ülkeye yarar sağlayan kurumsal toplumsal sorumluluk ve kurumsal hayırseverlik projeleri altına imza atmalarının kültüre, sanata ve spora takviye vermelerinin, epeyce pahalı ve değerli olduğunu düşünüyoruz” dedi. İzmir’den iki grubun Muhteşem Lig’de olduğunu hatırlatan Sancak, “Bizim en büyük hayalimiz tüm gruplarımızı Harika Lig’de görmek. Biz Folkart olarak elimizden gelen takviyesi vermeye devam edeceğiz. İZVAK Lideri Ali Erten’e epey teşekkür ediyorum. Evvelki sponsorluğumuzda da bizi kendisi yönlendirmişti. Tüm liderlerimize teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

“DİĞER ŞİRKETLERİMİZİN DE DAYANAĞINI BEKLİYORUZ”

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) ile iş birliği ortasında, İzmir’e ve spor kulüplerine takviye verdiklerini belirten Sancak, “Güzel İzmir tam 127 yıl evvel yani 1890 yılında Türkiye’de birinci futbol müsabakasının yapıldığı kent olma özelliği taşıyor. Bugün bu geçmiş tabloya yakışan, epey değerli bir projeye imza atıyoruz. Hem İzmir’de tıpkı vakitte Türkiye’de bir birincisi gerçekleştiriyoruz. bir daha İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı’nın (IZVAK) dayanağı ile şekillenen bu projemizde, İzmir’de faaliyet gösteren ve ikisi harika ligde bulunan 7 ekibe birden, forma ana sponsoru olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bir Birincisi gerçekleştiriyoruz. Bir şirket Muhteşem Lig’de iki kadroya birebir anda sponsor oluyor, tüm kadrolarımıza sponsor oluyoruz. Öteki şirketlerimizin de bu işe el atmasını diliyoruz” diye konuştu.

“AMACIMIZ İZMİR’İ YÜCELTMEK”

“Tek hedefimiz hoş İzmir’i yüceltmek futbol ekiplerimizin uğraşına ve azmine omuz vermek” diyen Mesut Sancak, şunları söylemiş oldu:

“Göztepe, Altay, Menemenspor, Bucaspor 1928, Karşıyaka ve Bergama Belediyespor ve İzmirspor’un futbol seyahatlerine katkı sağlama uğraşımız, bizi gururlandırıyor. Hoş İzmirlilerin, futboldaki dostluk, barış ve sevgi hisleri ile kucaklaşabilmek için ‘İzmir’in Renkleri Tek Yürek’ diyoruz. İşte bu niçinle epeyce memnunuz. İzmir’e renk veren gruplarımızın bedelini, gerçek gücünü vurgulayarak, yeni başarılara imza atmasını, futbola yeni bir soluk getirmesini temenni ediyoruz. Bu vesileyle tüm gruplarımıza, tüm taraftarlara, atletlerimize ve yöneticilerimize ligde muvaffakiyetler diliyorum.”

ERTEN’DEN FOLKART’A TEŞEKKÜR

IZVAK Lideri Ali Erten, “Bu tarihi güne güzel geldiniz. Bugün İzmir futbolu için sahiden orijinal başlangıç ve fazlaca özel bir gün. İzmir’de doğan, büyüyen, gelişen ve bu kente büyük eserler kazandıran bir firma Folkart. Onun kıymetli yöneticilerine teşekkür ediyorum. İzmir’in bedellerine ve markalarına sahip çıkmak ismine bizi davet ettiler. Folkart İzmir’in bütün renklerine katkı sağlıyor. Bu bir başlangıç. Bu projeyi hayata geçiren Folkart firmasına ve kulüplerine, pahalı liderler Mesut Sancak ve Metin Sancak ile tüm iştirakçilere teşekkür olarak, kulüplerimize maddi kaynak sağlama maksadıyla yaptığımız çalışmalar kararında 2021-2022 döneminde 7 İzmir kulübümüzün formalarında “Folkart” yer alacak. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. İzmirli kulüplerinin ortak forma sponsoru ile alana çıkmalarının İzmirimize fazlaca yakıştığını ve epeyce manalı olduğunu düşünüyoruz. Birliğin ve dayanışmanın gücüne inanıyoruz. Ortak forma sponsorumuz olan Folkart firmasına ve Sayın Mesut Sancak’a verdikleri takviyeden dolayı kulüplerimiz ismine hayli teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

ESKİCİ: TÜM ATLETLERİMİZE TAKVİYE VERİLMELİ

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Murat Eskici ise, “Gerçekten İzmir’i kutluyorum. Tarihe tanıklık ediyoruz. Bu topraklarda doğup büyüyen ve bu topraklarda kazandıklarını bu topraklarda harcayan iş adamlarımız var, tebrik ediyoruz. Hepinizle gurur duyuyorum. Emek harcayan, uğraş gösteren kulüplerimize, İZVAK idaresine ve Folkart idaresine teşekkür ediyorum. Tokyo Olimpiyatları’na da az kaldı. İzmir’in çocuklarına daha fazla sahip çıkalım. Göztepe’nin iki sportmeni İzmir’i olimpiyatlarda temsil edecek. İzmir’in atletlerinin olimpiyatlara katılması en büyük hayalimiz” dedi.

SEPİL: İŞ BİRLİKLERİ KENT İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Göztepe Lideri Mehmet Sepil ise bu çeşit dayanakların İzmir sporu için fazlaca pahalı olduğunu lisana getirdi. Sepil, “Bugün gelinen noktaya bakarsak bunun çalışmaları hayli evvel başlamıştı. Bunu da Folkart başlatmıştı. Biz Göztepe olarak 1’inci Lig’deyken bu biçimde Karşıyaka’da 1’inci Lig’deydi. Hırçın bir ortam vardı. Mesut Bey’le buluşmuştuk ve iki yaka bir ortaya gelsin projesiyle Folkart hem Göztepe tıpkı vakitte Karşıyaka’nın sponsoru olmuştu. Bu iş birlikleri kentin dinamiklerine epey değerli katkı yapıyor. Türkiye’ye örnek. Futbolda Kulüpler Birliği başkanlığı da yapmış biri olarak da biliyorum ki bu hırçın ortamı düzeltmenin en hoş meselai İzmir veriyor. Karadeniz grupları da bu biçimde bir birlik kuruyor ve örnek olarak da İzmir’i verdiler. Bu kıvanç kaynağı. İş adamlarımız kazandıklarının bir kısmıyla çeşitli biçimde İzmir’e geri vermeleri kent için epey kıymetli. ötürüsıyla Folkart kümesine teşekkür ediyorum. Bu mevzuda Folkart öncü. her insanın Folkart’ı örnek alması gerekiyor. Bugün futbol için buradayız fakat İzmir bir atlet merkezi. Her alanda atletlerimiz çıkıyor. Verilen takviyelerin futbolda kalmayıp tüm branşlara yayılması epey değerli. Olimpiyatlara 102 atletle gidiyoruz. Bu bir rekor. İzmir’deki iş adamlarımızın atletlerimiz konusunda hassas olmasını ve takviye vermesini rica ediyoruz” tabirlerini kullandı.

EKMEKÇİOĞLU: TÜRKİYE ÖRNEK ALMALI

ŞAHİN: TAKVİYE PAYLAŞILMALI

Menemenspor Onursal Lideri Tahir Şahin bahse ait açıklamasında, “O kadar hoş bir konumdayız ki fazlaca hoş bir günde beraberyiz. Spor kulüpleri dünyanın en güç yöneticilik yapılan yerlerinden bir adedidir. Sahiden epeyce güç. Ben 20 yıl belediye başkanlığı yaptım. Spor kulübü başkanlığı epeyce daha yorucu. Öncelikle Mesut Sancak Beyefendi ve ailesini kutluyorum. Bu tıp projelerin yalnızca bir aileye yüklenmesinde kalmasını istemiyoruz. İş insanlarımızın spora takviyesi paylaşılması gerekiyor” dedi.

BÜYÜKKARCI: FOLKART AİLESİ ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı hayli değerli bir gün yaşadıklarını söz ederek, “Şehirden aldığını kente verilmenin ete kemiğe büründüğü bir gün. Mesut Sancak ve Metin Sancak ile Folkart ailesine teşekkür ediyorum. Bizde epeyce hoş gelenek oluştu. Kulüp liderleri olarak epey hoş bir beraberliğimiz var. Çok az takviye veren kurum var. Bir tanesi Folkart ailesi. Lakin maalesef süreklilik manasında daha fazla sayamıyoruz. Ölümsüz kulüplere bu dayanağı vererek sahiden Folkart ailesi ölümsüzleşiyor. Biz bir spor kulübüyüz. Basketbolda bu dönem Avrupa şampiyonluğunu kentimize getireceğiz” diye konuştu.

CANOĞLU: SPONSORLUK İLAÇ ÜZERE GELDİ

Folkart’ın takviyesinin kendilerini rahatlattığını söyleyen Hasan Canoğlu, “Burada olmaktan dolayı epey memnunuz. Biz bu kentin kuzeyindeyiz. Sponsor bulma konusunda zorlanıyoruz, bilhassa pandemiden dolayı. Bu sponsorluk bize ilaç üzere geldi. Folkart ailesine teşekkür ediyorum. İZVAK Liderimiz Ali Erten de bu birlik ve birlikteliği sağladı. Bu sürecin sonunda İzmir’den yeni şampiyonlar gelecek. Mesut Bey’in dediği üzere Üstün Lig’de biroldukça ekibimiz olacaktır” halinde konuştu.

TOPALOĞLU: TAKVİYELERLE ŞAMPİYON OLACAĞIZ

İzmirspor Lideri Nedim Topaloğlu, “Ben çiçeği burnunda, yeni liderim. Folkart ailesiyle yapılan iş birliği kararı İzmirspor’a da takviye olundu. Ben herkese teşekkür ediyorum. Sizlerin takviyeleriyle biz de bu dönem 3’üncü Lig’e çıkacağımızın kelamını veriyorum” dedi.

SANCAK’TAN DHA’YA ÖZEL AÇIKLAMALAR

Folkart İdare Konseyi Lideri Mesut Sancak, tertip sonunda Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Tarihi bir günün yaşandığını lisana getiren Mesut Sancak, “Folkart 15 sene evvel İzmir’de kurulmuş bir şirket ve İzmirlilerin en zirveye çıkardığı bir şirket. Biz bugünkü tertibi, sponsorluk muahedesini bir lütuf olarak görmüyoruz. Biz bunu Folkart olarak bakılırsav olarak görüyoruz. İzmir’de iş yapan, para kazanan tüm şirketlere de bunu öneriyorum, yapmalarını istiyorum. İzmir sporu bu türlü gelişir, bu türlü büyür. Şirketlerin takviyesine tüm dünyada olduğu üzere spor kulüplerin gereksinimi var. Biz bu kentte kazandığımızı bu kente harcamayı bir bakılırsav olarak biliyoruz. Bundan daha sonraki süreçte de bu dayanağımız devam edecek” tabirlerini kullandı.

En büyük hayalinin İzmir kulüplerinin hepsinin Üstün Lig’de yer alması olduğunu vurgulayan Mesut Sancak, “Biz gücümüz yettiği derece dayanak vermeyi sürdürüyoruz. Örneğin İzmirspor’un şu an Bölgesel Amatör Lig’de olması bizi fazlaca üzüyor. Bütün İzmirlileri üzdüğü üzere bizi üzüyor. İzmirspor, İzmir’in dev bir çınarı. Bizim amatör ekiplerimize da dayanağımız olacak. Alacımız oradaki gruplarımızın 3’üncü Lig’e, 2’nci Lig’e, 1’inci Lig’e çizgisi Muhteşem Lig’e çıkmalarını sağlamak. Biz İzmir’de iş yapan bir şirket olarak, üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. En büyük hayalimiz İzmir ekiplerimizi Muhteşem Lig’de görmek. Seneye bu sayıyı 3’e çıkarmak, akabinde 4’a çıkarmak, 5’a çıkarmak en büyük temennimiz” dedi.