Fenerbahçe, Gökhan Gönül ile yollar ayrıldı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe, 36 yaşındaki defans oyuncusu Gökhan Gönül ile yollarının ayrıldığını deklare etti.

Sarı-lacivertli takım mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fenerbahçemizin formasını birinci defa 2007 yılında giyen, 10 yıl boyunca 360’tan fazla maçta çubuklumuzu muvaffakiyetle taşıyan ve geçtiğimiz dönem takımımıza bir daha dahil olan Gökhan Gönül ile yollarımız ayrılmıştır.

Formamızı giydiği mühlet boyunca çubuklunun hakkını sonuna kadar veren, Fenerbahçe ruhunu her vakit en üst düzeyde taşıyan Gökhan Gönül’e tüm emek ve hizmetleri için teşekkür ediyor; bundan daha sonraki mesleğinde kendisine muvaffakiyetler diliyoruz. Yolun açık olsun Gökhan Gönül” denildi.

Gökhan Gönül, geçtiğimiz dönem sarı-lacivertli formayla 22 maçta forma giyerken, 2 gol bir de asistlik performans sergilemişti.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 10 yıl sarı-lacivertli formayı giyen Gökhan Gönül’le bir ortaya gelerek emekleri için teşekkür etti ve bundan daha sonraki mesleği için muvaffakiyetler diledi.

Lider Ali Koç, Fenerbahçe’nin yollarını ayırdığı deneyimli defans oyuncusu Gökhan Gönül’e bir ortaya gelerek teşekkür etti. Lider Ali Koç, yaptığı açıklamada, “Bugünkü mevzumuz aslında beni gönülden etkileyen bir mevzu. Gökhan Gönül biliyorsunuz geçen dönem tekrar yuvasına döndü, 1 yıllık bir mukavele yapmıştık. Kontratımızın sonuna geldik. Her ayrılık zordur ancak benim özelimde bu ayrılık en zorlarından. Bugün seyirciler, taraftarlar ne istiyor? Hangi ekip taraftarı olursanız olun alana çıktığı vakit yüreğiyle oynayacak, formasında ıslanmamış, ter değmemiş bir nokta kalmayacak, sonuna kadar savaşacak, gerekirse çimleri yiyecek, elinden ne geliyorsa onu yapacak. O profile sığan oyunculardan bir tanesi de Gökhan Gönül. Rastgele bir veda bildirisi değil, his ve niyetlerimizi anlatacak, ona şahsım, idare heyetim ve tüm topluluk ismine sizlerin önünde teşekkür etmek için bu biçimde bir tekniği seçtik. Bundan daha sonraki mesleğinde doğal ki muvaffakiyetler diliyorum. Er ya da geç bir yerde yine Fenerbahçe’yle yolların kesişmesini yürekten diliyorum.

Yaşını yansıtmayan karakterlerden biri. Yalnızca güzel bir Fenerbahçe taraftarı değil, güzel bir baba, güzel bir eş. Aile hayatını da biraz biliyorum, özetlemek gerekirsesı güzel bir insan. Evet, bu dal profesyonelleşti. Bir yere kadar oyuncular yürekten oynayabiliyor. Lakin Gökhan tabanına kadar yürekten Fenerbahçe için oynayan bir futbolcumuz. Fenerbahçe’ye döndüğü için canıgönülden ben sevindim. Zira ben çok istiyordum. Farklı düşünenler de vardı. Ancak ben seçim kampanyamda da, lider seçilmedilk evvel de ayrılmasının ne kadar yanlış olduğunu tabir etmiştim. Bugüne geldik. Ben yine teşekkür ediyorum sana, eşine, çoluğuna, çocuğuna Ve bundan daha sonraki ömründe her şeyin gönlünce olmasını temenni ediyorum” dedi.

GÖKHAN GÖNÜL: BENİM HAYATIMDA FENERBAHÇE’NİN YERİ VAKİT ÖTEKİ OLACAK

Gökhan Gönül ise Ali Koç’un kelamlarının akabinde bu kelamlarının akabinde şu tabirleri kullandı:

“2007’de benim için bir kıssa başladı. Bu öyküde natürel yeterlisi de oluyor berbatı de oluyor ancak kesinlikle bir sonu oluyor. Liderin geçen sene tekrar bu çubukluyu giymemde emekleri hayli büyük. Ona her vakit teşekkürü borç biliyorum. Her seferinde de söylemişimdir kendisine özelimizde; ‘Benim size manevi olarak fazlaca büyük borcum var. Bunu inşallah dönem sonu kupayı kaldırarak ödeme fırsatını elde ederim’ diye. kimi vakit istediğiniz şeyler istediğiniz üzere ilerlemiyor. Şampiyonluğu fazlaca istemiştik, nasip olmadı. Bu sene inşallah Fenerbahçe ismine her şey düzgün geçer. Lakin geçtiğimiz dönemde istediklerimizi elde edemedik. Bu formayı giymekten her vakit onur ve gurur duydum. Lansmanı da izlediğimde ‘miras’ sözü aslında benim de çocuklarıma bu formayı miras olarak bırakacak olmak tekrar bu formayı giymek kadar büyük bir onurdu benim için. Onlara en azından bu formayı Fenerbahçeli Gökhan Gönül olarak bırakıyorum. Tanımı epeyce güç. kimi vakit sözlerle ifade edemediğiniz fazlaca hoş hisler yaşarsınız ömrünüzde. kimi vakit epey güç durumlar olsa da. Benim yaşadığım mutluluklar tanım edilemez mutluluklardı bu toplulukta. Her vakit söylerim, bu forma için terimi sonuna kadar terlettiğine inanan biriyim. Yalnızca terimi akıtarak değil birden fazla vakit oldu gözyaşı da döktük yeri geldi kanımızı da döktük. hiç bir vakit da bundan gocunmadım. bir daha olsa tıpkı şeyi yaparım. Benim için, benim ömrümde bu topluluğun, Fenerbahçe’nin yeri her vakit diğer olacak. Bana tekrar geçen sene bu formayı giymeme vesile olan liderime tekrar çok teşekkür ediyorum.”