Ersin Destanoğlu: ‘Neuer’i örnek alıyorum, Avrupa hayalim var’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş’ın başarılı kalecisi Ersin Destanoğlu, Atakaş Hatayspor müsabakasının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray derbisinde yaptığı penaltı kurtarışıyla Beşiktaş’ın galibiyetinde değerli rol oynayan kaleci Ersin Destanoğlu, Hatayspor müsabakası öncesinde açıklamalarda bulundu. Avrupa’ya gitme hayali olduğunu söyleyen 20 yaşındaki file bekçisi, kendisine genç yaşta talih verdiği için Teknik Yönetici Sergen Yalçın’a teşekkür etti. Ersin Destanoğlu’nun açıklamaları:

“KÖŞEYİ VARSAYIM ETTİM”

“Derbide galip geldiğimiz için mutluyuz. Maç öncesi bütün oyuncuların penaltı atışlarında nereye vurduğunu izlemiştim. Topu Mohamed alınca iddia ettiğim köşeye yattım ve bu sayede kurtarmış oldum. Kaleciler kimi vakit sıradan goller yiyebiliyor, eleştiriliyorlar ancak öbür maçta telafi edebiliyorlar. Rekabet herkes için âlâ oluyor. Mert ağabey geldiğinden beri bana takviye oluyor. Birbirimize yardımcı oluyoruz. Rekabet ekibe olumlu yansır. Hocanın kadroyu deklare ettiğı dakikaya kadar maça konsantre oluyorsunuz. Mert ağabey ya da ben fark etmez ikimiz de oynuyoruz. Kimin oynadığı değerli değil, kıymetli olan alanda kimin ne yaptığı.”

“ER YA DA GEÇ ULUSAL TAKIM’A GİRECEĞİM”

“Milli Grup beklediğimiz bir yer. Alanda en güzelini yaptıktan daha sonra er ya da geç takıma gireceğimi biliyorum. Kasım şayet olmazsa mart olur, mart şayet olmazsa haziran olur. Lakin kesinlikle çağrılacağımı düşünüyorum. Neuer epey küçükken örnek aldığım bir kaleciydi. Hala izliyorum ve örnek alıyorum. Beni izleyen kardeşlerim var ise onlar da asla pes etmesin, çalışsınlar.”

“AVRUPA HAYALİM VAR…”

Avrupa’ya gitme hayalim var. Şu an Beşiktaş’tayım ve maksada odaklanmış durumdayım. Bu sene kıymetli olan Beşiktaş’ın başarısı. Bu sene burada başarılı olup Avrupa hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Gelecek sene, 2 sene daha sonra, 4 sene daha sonra ne vakit olursa… 19-20 yaşında bir kaleciye talih vermek ve ardında durmak… Hakikaten Sergen hocamıza teşekkür ediyorum. İki kupa kazandık geçen sene ve fazlaca hoş bir dönem oldu bizim için. Hocamıza fazlaca teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ta kupalar kazanmak ben de istiyorum. Casillas üzere isimler fazlaca güzel örnekler, ben de onlar üzere olmak isterim ama vakti gelince de Avrupa’da forma giymek isterim.”