Erdoğan: İzmir-Ankara YHT’sini 2023’de hizmete sunacağız

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de Sarsıntı Konutları Teslim Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

Kira bedelinden düşük ödeme fiyatlarıyla vatandaşlarımız yeni meskenlerine kavuşacak.

İzmir’de aslına bakarsan sürmekte olan kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırdık.

Yaklaşık 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık.

İzmir’e 3 ‘ü devlet olmak üzere 4 yeni üniversite kurduk.

Bugün Alsancak’taki 14 bin kişilik yeni stadımızı da hizmete açıyoruz. İsmini da Alsancak Mustafa Denizli stadı olarak belirlediğimiz stadımızın güzel olmasını diliyorum.

Afetlerin ne vakit yaşanacağı bilinmediği için bir defa daha tüm vatandaşlarımıza riskli yapılarını hızla dönüşüme sokmaları davetinde bulunuyorum.

İzmir-Ankara Yüksek Süratli Tren Sınırı’nın birinci etabını 2023 yılında hizmete sunacağız.

Bu kenti turist üzere ziyaret eden muhalefet partisi genel lideri sanki kendi belediye liderlerine İzmir’in hangi sıkıntısına derman olacak hangi talimatı vermiştir?

İzmir Körfezi’nin kirliliğini görüyorsunuz değil mi? Kimin nazaranvi bu? Belediyenin nazaranvi. Biz kentlerimize eser getirirken asla ayrımcılık yapmadık.

Bay Kemal’in, CHP’nin ortaklarına bakın, notunuzu verin.

Gençlerimize müjde vermek istiyorum. Kentimizin tarihinde kıymetli bir yeri olan Monopol Fabrikası’nı ortasında kütüphane ve müzesi de olan bir kültür sanat merkezine dönüştürmeyi planlıyoruz.

Yatırım tavsiyesi içermez.