Dünyalar bizim olsun! Türkiye Portekiz karşısında final maçına çıkıyor…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Ay-Yıldızlılar, Cristiano Ronaldo ve arkadaşlarına konuk oluyor. Kazanan kadro, İtalya-Kuzey Makedonya eşleşmesinin galibiyle Katar 2022 vizesi almak için karşılaşacak.

Türkiye, futbol tarihinin en kritik maçlarından birine bugün Portekiz’de çıkacak. Dünya Kupası Avrupa kıtası elemeleri play -off yarı final maçında Ay-Yıldızlılar, Cristiano Ronaldo ve arkadaşlarıyla karşılayacak. Türkiye, elemelerde G Grubu’nu önder Hollanda’nın, Portekiz ise A Grubu’nu başkan Sırbistan’ın arkasında ikinci sırada tamamlamıştı. Kırmızı-beyazlılar, Stefan Kuntz’un idaresinde 5. maçına çıkacak. Türkiye, Kuntz’la üç galibiyet ve bir birliktelik yaşarken yenilmedi.

BURAK’IN KANKASI FONTE BİRİNCİ 11’DE

Sakat ya da eksiği bulunmayan Stefan Kuntz, son takım tercihlerini de netleştirdi. Sol bekte Mert Müldür, orta alanda Dorukhan-Taylan ve forvette Burak Yılmaz alana çıkacak. Ruben Neves, Pepe ve Lopes’ten faydalanamayacak Portekiz’de ise savunma göbeğinin Fonte-Djalo ikilisine emanet olması bekleniyor. 38 yaşındaki deneyim Fonte; Burak ve Akıllı’nın Lille’den grup arkadaşı…

KAZANAN FİNALE

Yeni prosedür gereği ‘play-off’lar tek maç üzerinden yapılıyor. Portekiz-Türkiye maçının kazananı finale çıkacak, finali kazanan Katar 2022 vizesi alacak. Türkiye, galip gelirse play-off finalinde İtalya-Kuzey Makedonya eşleşmesinin galibini 29 Mart’ta Konya’da ağırlayacak. Mağlubiyet halinde ise başka eşleşmenin mağlubunu ağırlayacağız.

BURAK YILMAZ: ELENMEYE GELMEDİK

Ulusal kadromuzun deneyimli golcüsü Burak Yılmaz, Portekiz’e büyük hürmet duyduklarını söylemiş oldu. Çok güç bir maç olacağını lisana getiren yıldız futbolcu, “Buraya elenmeyi düşünerek gelmedik. Bizim de hayalimiz var. Ülkemizi Dünya Kupası’na götürmek istiyoruz. Cristiano Ronaldo, benim için dünyanın en uygun oyuncusu. Onu fazlaca seviyorum ve hürmet duyuyorum. Onu bilemem lakin benim için son Dünya Kupası heyecanı olacak” dedi.