Domenec Torrent’ten özel açıklamalar! Fatih Terim, İstanbul…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, Barcelona ile oynayacakları maç öncesinde İspanyol gazetecilere özel bir röportaj verdi. Torrent, İstanbul ve Galatasaray hakkında değerli tabirler kullanırken, Hatayspor deplasmanında yaşadığı şaşkınlığı tabir etti.

Avrupa Ligi Son 16 çeşidi rövanş maçında Barcelona’yı ağırlayacak olan Galatasaray, İspanyol deviyle çeyrek final uğraşı verecek. Kuvvetli maçtan evvel İspanyol gazetecileri konuk eden Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, İstanbul’daki hayatı ve Galatasaray’da geçen günlerine dair dikkat cazip ayrıntılara yer verdi.

nazaranvi devraldığımda yaşanan Fatih Terim tartışmalarına ait konuşan Torrent, Barcelona maçında taraftarın vereceği takviyenin ehemmiyetine de dikkat çekti. Torrent’in AS gazetesine verdiği röportajdan satır ortaları:

“İSTANBUL’DA BİSİKLETLE DOLAŞACAĞIM”

“İstanbul’u hâlâ tam olarak bilmiyorum. Daha evvel hiç gitmemiştim ve bu benim için büyük sürpriz oldu. Biroldukça bohem mahallesi var ve insanları ile büyüleyen devasa bir kent. Gerçek şu ki, yerleşeli iki ay oldu. Tesislerin yakınında yaşıyoruz ve Santa Sofia (Ayasofya) ve Kapalıçarşı’yı epey az görme fırsatım oldu. Ulusal ortayı bekliyorum. daha sonra bir bisiklet alıp etrafta dolaşacağım.”

HATAY DEPLASMANINDAKİ ŞAŞKINLIĞI

“Galatasaray bir futbol kulübünden daha fazlası. Yalnızca İstanbul’un değil, ülkenin fazlaca değerli bir kurumu. Birinci maçımda Suriye sonuna yakın Hatay’a gittik ve havaalanı haricinde yol kenarında meşalelerle iki kilometre boyunca sıralanan bir kalabalık vardı. Kaygılı bir biçimde ‘Rakip kadrodan mı?’ diye sordum. ‘Hayır onlar bizim taraftarımız’ dediler. Galatasaray’ın büyüklüğüne dair söyleyecek hayli kelam var”

“TERİM’İ YENİDEN SEVİN, BİZİ DESTEKLEYİN”

“Fatih Terim bu kulübün modülü. Ona hürmet duyuyorum ancak kulübe makûs bir vaktinde yardım etmeye geldik. Taraftarlara Terim’i unutun diyen yok. Terim’i sevebilir ve bize dayanak olabilirsiniz. Şu an burada biz olmasaydık, öbürleri olacaktı. İnsanların coşkusu etkileyici. Kazanmaya alışkınlar lakin kadroya şartsız takviye veriyorlar. Onlar için Avrupa Ligi’nde Barcelona’ya karşı oynamak, başarısız olamayacağımız bir olay.”

“100 BİN KİŞİ ÜZERE SES ÇIKIYOR”

“Taraftar faktörü fazlaca kıymetli. Zira bize fizikî olarak yardımcı olacaklar. Barcelona karşısında sıkıntı anlar yaşayacağımızın farkındayız. Barcelona kalitesi niçiniyle maçı ve bizi domine edecek ve bizi geçecek anları olacak. bu biçimde stadın üstüne düşeni yapması gerekiyor. Eski Ali Sami Yen’de hiç bulunmadım lakin bu stat şok edici. 52 bin kişi var ancak sesleri 100 bin kişi üzere çıkıyor. Akustiği güzelleştirecek biçimde inşa edildiği söyleniyor.”