Cristiano Ronaldo, Pink’in yardım teklifine karşılıksız kalmadı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Attığı goller, kazandığı şampiyonlukların yanı sıra her vakit yardımseverliğiyle de dikkat çeken Cristiano Ronaldo, Pink’in Twitter’dan yaptığı isteği saatler daha sonra yanıtlandırdı.

İngiltere Premier Lig’de Manchester United forması giyen Cristiano Ronaldo, toplumsal yardımlarına devam ediyor. Portekizli yıldızın yaptığı yardımların kimileri haber olurken, kimileri da sessiz sedasız oluyor. Ronaldo’ya son olarak ABD’li müzikçi Pink davette bulundu.

Twitter’dan Ronaldo’ya tweet atan Pink, yıldız isimden Noel’de çocukları memnun etmek ismine forma giyerek, şu davette bulundu;

“Hey Cristiano. Bu yıl Noel için formalarınızdan öbür bir şey istemeyen birkaç çocuğa sponsor oluyorum. Fazla bir şeye sahip değiller lakin bunu gerçekleştirmeye kararlıyım. Bana birkaç forma gönderip hayatlarını değiştirmek ister misin? Her vakit kusursuz şeyler yaptığını biliyorum.”

Bu tweet’e Ronaldo yaklaşık 4 saat daha sonra karşılık vererek, “Yardımcı olmaktan memnunluk duyarım. Çabucak formaları imzalayıp gerekli tertibi yapacağım. Uğraşların için teşekkürler” dedi.

KENDİSİNE HAMBURGER VEREN BAYANI UNUTMAMIŞTI

Ronaldo, geçtiğimiz senelerda Sporting Lizbon’da oynadığı vakit içinderda kendisi ve ekip arkadaşlarına hamburger yardımı yapan 3 yardımsever bayandan birisi olan Edna’ya ulaşıp onlara da yardım etmişti.

Sporting Lisbon altyapısında oynamak için 11 yaşında tek başına Portekiz’in başşehrine taşınan Ronaldo, geçirdiği güç günlerle ilgili, “11-12 yaşlarındayken Lizbon altyapısında oynuyordum. Maddi durumumuz fazlaca berbattı. Kadro arkadaşlarımla birtakım geceler geç saatte acıkırdık ve kulübün çabucak gerisindeki hamburgerciye giderek “artan hamburger oldu mu?” diye sorardık. Oradaki 3 mükemmel bayan bize her vakit yardım etti. İçlerinden birinin isminin Edna olduğunu hatırlıyorum. Onları uzun müddettir arıyorum. Hamburgerciye de gittim ama kapandığını öğrendim. Şayet bu röportaj onları bulmamı sağlarsa fazlaca sevinirim. Onları konutumda ağırlamak istiyorum” tabirlerini kullandı.

Ramazan Bayramları’nda fakir ve müslüman ülkelere yardım eden Ronaldo, 2 yıl evvel Filistin’e 1.5 milyon Dolarlık yardımda bulunmuştu.