Cristiano Ronaldo bayramlık ağzını açtı! Erik deri Hag, Ralf Ragnick, Alex Ferguson…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Manchester United’ın yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, dönem başından beri İngiliz grubunda yaşadıklarını anlattı. Teknik Yönetici Erik deri Hag’a hürmet duymadığını söyleyen Ronaldo, Hollandalı teknik adamın dönem başında onu ekipten göndermeye zorladığını söylemiş oldu.

Yayıncı Piers Morgan’a röportaj veren Ronaldo, Manchester United idaresi, Erik deri Hag ve eski teknik yönetici Ralf Rangnick’i eleştirdi. 37 yaşındaki futbolcu, Ekim ayında Tottenham’ı 2-0 yendikleri maçta oyuna girmeyi reddedince takım dışı bırakılmıştı.

hemen çabucak tamamı yayınlanmayan röportajın bir kısmında “Erik cilt Hag’a hürmet duymuyorum zira bana hürmet göstermiyor” diyen Ronaldo’nun yayınlanan açıklamaları şöyle:

“İHANETE UĞRAMIŞ HİSSETTİM”

“Manchester United beni ayrılmaya zorladı. Yalnızca menajer değil, kulübün ortasındaki üst seviye yönetici düzeyindeki iki üç kişi daha. Dürüst olmak gerekirse, bunu söylememeliyim. Ancak umrumda değil, beşerler gerçeği dinlemeli. Evet, ihanete uğramış hissettim. Yalnızca bu yıl değil, geçen dönem da birtakım insanların beni burada istemediğini biliyorum.

‘HOCA DEĞİLSEN MANU’DA İŞİN NE?’

Geçen dönem grubun başına getirilen Ralf Rangnick’in ismini daha evvel hiç duymadığını söyleyen Ronaldo, “Onun ismini daha evvel bir kez bile duymadım. Bir teknik yönetici değilse, Manchester United’da nasıl vazifeye getirildi anlayamadım” dedi.

“GÖRMEK İSTEMEDİKLERİ İÇİN KÖRLER”

Öte yandan, Sir Alex Ferguson’un ayrılmasından beri kulüpte hiç bir ilerleme kaydedilmediğini söyleyen Ronaldo, Manchester City’ye transferini efsane ismin engellediğini söylemiş oldu:

“Kalbimi takip ettim. Ferguson bana ‘Manchester City’ye gelmen imkansız’ dedi. ‘Tamam patron’ dedim. Sir Alex ayrıldığından beri kulüpte hiç bir gelişme görmedim. hiç bir şey değişmemiş. Havuz, jakuzi spor salonu… İlerleme sıfır, her şey olduğu üzere duruyor. Ferguson kulübün hak ettiği yolda olmadığını herkesten düzgün biliyor. Bunu görmeyen beşerler, görmek istemedikleri için körler.”

"I feel betrayed."

EXCLUSIVE: Cristiano Ronaldo tells Piers Morgan he feels like he's being forced out of Manchester United in an explosive interview.

90 Minutes with Ronaldo. Wednesday and Thursday at 8pm on TalkTV.@cristiano | @piersmorgan | @TalkTV | #PMU pic.twitter.com/nqp4mcXHB0

— Piers Morgan Uncensored (@PiersUncensored) November 13, 2022