Crespo: Koşmam gerekiyorsa koşuyorum

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçeli futbolcu Miguel Crespo, Konyaspor galibiyetinin akabinde yaptığı açıklamada, “Gerçekten çok savaştık, epey uygun oynadık. Çok fazla konum ürettik, galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Fenerbahçe, Spor Toto Üstün Lig Ahmet Çalık Dönemi 30’uncu haftasında İttifak Holding Konyaspor’u 2-1 mağlup etti. Çabanın akabinde Fenerbahçe forması giyen Miguel Crespo, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Konyaspor karşısında galibiyeti hak ettiklerini belirten Crespo, “Bu maçın sıkıntı olacağını biliyorduk. Maça da âlâ başladık, kazanma niyetiyle başlamıştık lakin 1-0 yenik duruma düştük. Ancak maçı çevirmeyi bildik. Hakikaten epey savaştık, fazlaca âlâ oynadık. Çok fazla durum ürettik, galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“HER VAKİT ELİMDEN GELENİN EN UYGUNUNU YAPMAYA ÇALIŞIRIM”

Taraftarın kendisine olan takviyesinin her geçen gün arttığının sorulması üzerine ise deneyimli oyuncu, “Buraya ben transfer olduğumda daha evvelki kulüplerimde göstermiş olduğum mantaliteyi burada da göstermek istiyordum. Ben her vakit elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışırım. Buraya geldiğimde takımda fazlaca fazla âlâ oyuncu olduğunu biliyordum lakin vakit içinde kendimi göstereceğime inanıyordum. Çok memnunum ekibime yardım edebildiğim için. Taraftarımıza da dayanakları için hayli teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

“ONLARIN TAKVİYESİ BİZİM İÇİN İTİCİ GÜÇ”

Fenerbahçe taraftarının takviyesinin kadro için hayli değerli olduğunu belirten Miguel Crespo, “Taraftarımızın takviyesi hiç kuşku yok ki epeyce kıymetli. Onların dayanağı bizim için itici güç oluyor. Bizi bu türlü desteklemeye devam etsinler. Galatasaray maçından evvel 1 maçımız daha olacak. Doğal ki evvel o maçı düşünmemiz gerekiyor. Galatasaray maçı büyük bir maç olacak ve kazanmak için en âlâ biçimde hazırlanacağız” sözlerini kullandı.

“BİZİM HER MAÇTA 3 PUAN ALMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ”

Son haftalarda ekip olarak uygun performans gösterdiklerini vurgulayan Crespo, “Ben her vakit elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyorum. Kadroma yardım etmem için koşmam gerekiyorsa koşuyorum. Oynamam gerekiyorsa oynuyorum. Bizim her maçta 3 puan almamız hayli değerli. aslına bakarsan kadromuz da son haftalarda epeyce uygun çalışıyor. Bunun da meyvelerini alıyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.