CANLI | Ali Koç, Burak Elmas, Ahmet Ağaoğlu ve Ahmet Işık Çebi’den tarihi buluşma

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Muhteşem Lig’in 4 büyük kulübü Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un liderleri katıldıkları bir televizyon programında gündeme dair fazlaca değerli açıklamalarda bulunuyor.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray Lideri Burak Elmas, Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi ve Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu’nun tarihi buluşmasına dair tüm bilgileri anbean haberimizde bulabilirsiniz.

Ahmet Parıltı Çebi: “Sporun kardeşlik ve birleştirici özelliğinden hepimizin yaralanması gerektiğini tüm liderlerimiz biliyor ve kabul ediyoruz. Dışarıya yansıyan bir negatif hava algısı var. Aslında bunun bu biçimde olmadığını, alanda gayret ederken art tarafta birlik olabildiğimizi kamuoyuna göstermemiz gerektiğini düşündük. Biz ne kadar barışık olursa topluluklarımız da o derece birlik olucaktır. Biz aslında alandaki rekabetin haricinde arkadaşız ve dostuz. Abi, kardeşiz. Kurumların bunu bilmesini, görmesini istedik. Kendi topluluklarımıza da, taraftarımıza da bir ileti vermiş olacağız. Biz alanda rakibiz, onun haricinde birbirimizi kırmıyoruz.”

Ali Koç: “Ben başkanlığa seçildiğimden beri şunu söylüyorum. Sıkıntılarımız birebir, çıkarlarımız tıpkı. Yapan hareket etmemiz gerekiyor. Bunu yaptığımız için hayli memnunum. Tarihte birinci olduğunu düşünüyorum bu biçimde bir programın. İçinde bulunduğumuz yapısal problemleri adresleyerek yapan biçimde hayata geçirebiliriz.”

Burak Elmas: “Bugün bu programda 4 lider olarak şayet bir sayıya dayandırabileceksek, 1. Lig’de toplam PasoLig kart adedinin yüzde 78’i burada oturuyor şu an temsilen. Önemli kronikleşmiş sorunlarımız var. Bunların hengame ederek çözülmeyeceği deneyimle sabit. Bizim kimi sorunları halletmezsek bir daha kaos dönemine başlayacağız. Bu hususların çözülmesinin mecbur olduğunda hemfikiriz, dışarıda bu meseleler çözülmeden alandaki rekabet gayesine ulaşmıyor. Zira futbolun bedeli artmıyor. O masaya oturmamız bu programa vesile oldu. Ben hayli kıymet veriyorum bu tartışmaya. Futbol hayli kıymetli bir öğe Türkiye için. Meseleleri bireye zimmetleyerek değil, problemleri çözerek Türk futbolunun bedelini arttırmaya vesile olmamız lazım.”

Ahmet Ağaoğlu: “Sayın liderin yüzde 78 tabiriyle yola çıkmak istiyorum. Şayet ülke futbolunun yüzde 70’ini teşkil eden kulüpler bizlersek, ortada da sorun ve badire var ise, onun yüzde 78 sorumlusu olan kulüplerin liderleri olarak oturuyoruz burada. Olağan ki rakibiz alanda. Rekabetin de fair-play kuralları çerçevesinde olması gerekliliğini düşünürsek, alana yansıması için yüklenmiş olduğumuz sorumluluğun da gereğini yerine getirmek zorundayız. Problemler hepimizin. Bu meselelerde bizim de hissemiz yadsınamaz. Ekonomik olarak düşündüğümüz vakit. Dünden bugüne olan değil yılların sorunu.”