Bülent Korkmaz: Büyük grup galibiyetlerinden daha sonra bunlar olabiliyor

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Alanyaspor Teknik Yöneticisi Bülent Korkmaz, ferdî kusurlardan goller yediklerini belirterek, “Beşiktaş maçından daha sonra bu biçimde bir maçı kaybetmek beni üzdü” dedi.

Üstün Lig’in 14. haftasında Alanyaspor, deplasmanda karşılaştığı FT Antalyaspor’a 3-0 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Korkmaz, maça düşündükleri üzere başladıklarını belirterek, oyunun da bir süre istikrarda gittiğini söylemiş oldu.

Maalesef bir karambolden bir gol yediklerini lisana getiren Korkmaz, “Rakip için bir baht golü oldu. İkinci yarı ise kırmızı karttan daha sonra ise oyun koptu. İkinci golde de bir daha ferdi yanlışlar oldu. İkinci yarı bir kişi eksik ve mağlup durumda da olunca işiniz daha zorlaşıyor. ötürüsıyla kaybettik. Beşiktaş maçından daha sonra bu biçimde bir maçı kaybetmek beni üzdü. Fakat futbolda bunlar var Antalyaspor’u tebrik ediyorum” diye konuştu.

“KIRMIZI KART DA GELİNCE…”

Bir basın mensubunun “Alanyaspor’un bugün alanda performansının düşük olmamasını neye bağlıyorsunuz” sorusuna tecrübeli teknik adam, “Futbolda bu biçimde şeyler oluyor. Beşiktaş maçından daha sonra, büyük grup galibiyetlerinden daha sonra bunlar olabiliyor. Aslında bu maça da hayli uygun hazırlanmıştık. Futbolda oyun ortasında kimi vakit şanssızlıklar yaşayabiliyorsunuz. Kırılma anlarında, birinci golde olduğu üzere. Kırmızı kart da gelince düşüş devam etti” karşılığını verdi.

TARAFTAR YANSISI

Korkmaz, taraftarın yansısıyla ilgili olarak ise, “Oynayan genç oyuncular benim vaktimde çıktı. 4-5 tanesi oynuyor şu anda. Ben de anlamış değilim. Onlara sormak lazım. Taraftardır. Hürmet sevgi çerçevesinde her şeyi söyleyebilir” açıklamasını yaptı.