Brittney Griner’ın serbest bırakılmasıyla korku rahatlıyor

Avcılar

Member
Houston dışında, Bayan Griner’ın eski adresi olarak kayıtlı bir evde, arka bahçedeki çimlerin arasında düzgünce bakımlı ve sessiz bir çıkmaz sokaktan görülebilen bir basketbol potası vardı. Ön kapıdaki bir tabela, ailesinin uzun, meşakkatli ve kamusal zorluklarına işaret ediyordu: “Medya yok. İzinsiz giriş yok. sadece dua et Teşekkürler.”

İki kapı aşağıda oturan Ernest Alfaro, kendisinin ve ailesinin Bayan Griner ve hala evde yaşadığını söylediği babası Ray için dua ettiğini söyledi. Griner ailesinin üyeleri yaptıkları açıklamada, Başkan Biden ve yönetimine teşekkür ederek, “bu şifa yolculuğuna çıkarken” mahremiyet istediler.

Yerel bir kilisede papaz olan Bay Alfaro, Griner’in Rusya’nın hapishane sisteminde kaybolduğundan beri “ailesi için dua etmeye başladık” dedi.

Bayan Griner’ın takım arkadaşı Bayan Turner, gözaltında tutulduğu sırada Griner ile mektuplaştığını ancak ceza kolonisine nakledildiği Ekim ortasından beri ondan haber alamadığını söyledi.

Bayan Turner, “İlk başta reddedilmiş hissettim, sonra kafam karıştı ve sonra ‘Bu nasıl mümkün olabilir?’ diye düşündüm” dedi. “Amerika’da milyonlarca insan yaşıyor ve Rusya’da hapsedilen birkaç kişiden birini tanıyorum. Bugün bile gerçeküstü hissettirdi.”

Mercury Başkanı Vince Kozar da Bayan Griner ile mektuplaştı. Kozar, Merkur’un hapsedildiği sırada Biden yönetimine kaç kişinin evlerini istediğini hatırlatmak için içinde bulunduğu kötü durumu kamuoyunun gözünde tutmaya çalıştığını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri adına uluslararası düzeyde yarışan öncü bir transseksüel dayanıklılık atleti olan Chris Mosier de öyle.