Başakşehir, Emre Belözoğlu ile mukavele imzaladı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Başakşehir, teknik yönetici Emre Belözoğlu ile 1.5 yıllık kontrat imzaladı.

Üstün Lig grubu Başakşehir, Aykut Kocaman’ın akabinde Emre Belözoğlu’nu ekibin başına getirdi. İstanbul grubu, teknik yönetici Belözoğlu ile 2023’e kadar kontrat imzaladı.

Belözoğlu’nun imza törenindeki kelamları şu biçimde;

– Benim için Medipol Başakşehir’in ailesinin farklı bir yeri var. Mesleğimin herkes tarafınca sonlandığını düşündüğü periyotta, 35 yaşımda buraya geldiğimde bırakmayı da düşünüyordum. 4 sene daha sonra Fenerbahçe’ye transfer oldum. 40 yaşımda A Ulusal Kadro kaptanı olmamda yegane sebep burada gösterilen sevgiydi. Burada olmak memnunluk, gurur verici. hayatımda hiç unutmayacağım anlardan birini yaşıyorum. Futbolun ortasında kalma isteğimi biliyorsunuz. En büyük hayalim, Türkiye’nin en büyük teknik erkeklerindan biri olmak.

– “Hayatta muvaffakiyetler da, başarısızlıklar da kimi vakit iradeniz, çalışmanızı şekillendirir lakin hepsi nasiptir. Kulübün gelişmeninde biroldukca isim üzere benim de katkım var. Başakşehir, Okan Hoca ile şampiyon oldu. Çıtayı epeyce yükseğe çekti. Abdullah Avcı Hoca grubu inşa etti. Aykut Kocaman üzere benim için hayli bedelli bir beşerden nazaranvi devralıyorum.

– Sorumluluğum hayli büyük. İnsanların başında öbür gruplar üzere birinci 10, birinci 6 üzere maksatlar olabilir lakin Başakşehir ailesi ligin birinci 3’üne gaye koyar her vakit. Maksadımız en üstlere oynamak. Okan Hoca’ya nasip olanı hedefliyorum. Ben burada kulübün genlerine hakim olan birisi olarak, burada muvaffakiyet istenir, arzulanır, beklenir. Topluluğun benden isteğini biliyorum. Elimden geldiğince gayret edeceğim.

Başakşehir ligde oynadığı 8 maçın akabinde 6 puanla 15. sırada yer alıyor.