Arda Güler: bu biçimdelar futbol oynamak epeyce güç geliyordu

Atletizm

Global Mod
Global Mod
UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’nin Dinamo Kiev’i yenerek kümesini başkan tamamladığı müsabakada tarihe geçen Arda Güler, maç daha sonrası açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus da Arda Güler’in performansını kıymetlendirdi.

UEFA Avrupa Ligi B Grubu’nda son maçta deplasmanda Dinamo Kiev’i 2-0 yenerek kümesini başkan tamamlayan Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler, tarihe geçti.

Dinamo Kiev maçına birinci 11’de başlayan Arda Güler, birinci yarıda 1 gol atıp 1 de asist yaparak kadrosunu 2-0’lık üstünlüğe taşıdı. Arda Güler, (17 yıl 251 gün) Jude Bellingham’ı (19 yıl 98 gün) geride bırakarak bu dönem Avrupa kupalarının küme kademesinde bir maçta hem gol atan tıpkı vakitte asist yapan en genç oyuncu oldu.

Cracovia Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan 17 yaşındaki oyuncu, “Çok şükür kümesi başkan bitirdik, tüm grup olarak epey memnunuz. Tüm hafta boyunca bu maça hazırlanmıştık. Allah’a şükür kazandık, epey memnunuz. İnşallah bu biçimde devam eder” sözlerini kullandı.

“İKİ AY EVVEL ANNEM AMELİYAT OLDU”

Gol sevinci sırasında üzerinde “Annecim seni epeyce seviyorum” yazılı tişörtünü kameralara gösteren Arda, buna ait soruya şu karşılığı verdi:

“İki ay evvel annem ameliyat oldu. Sanırım birinci vakit içinderda Rennes deplasmanında giymiştim. bu biçimdedan bugüne gol atmak nasip olmadı, bugüne kısmetmiş. bu biçimdelar futbol oynamak hayli güç geliyordu, bir motivasyon bulmam gerekti. Ben de bunu düşündüm. Birinci golü anneme armağan edecektim. Bugüne kısmetmiş hayli memnunum.”

Teknik yöneticileri Jorge Jesus’un kendisiyle özel olarak ilgilendiğini lisana getiren Arda Güler, “Çok büyük hoca doğal ki. Futbol piyasasına sayısız oyuncu çıkarmış, inşallah ben de onlardan biri olurum. Ondan da hayli şey öğrenmeye çalışıyorum. Benimle de hem saha ortasında hem saha haricinde özel olarak ilgileniyor. İnşallah gelişmeye devam ederim” değerlendirmesinde bulundu.

“YARIN BUGÜNDEN DAHA DÜZGÜN OLMAK ZORUNDAYIM”

Yedek kalmayı sorun etmediğini ve her vakit çalışmaya devam etmek zorunda olduğunu aktaran genç oyuncu, kelamlarını şöyleki tamamladı:

“Hocam ne vakit talih verirse elimden geleni yapmak istiyorum. Oynarım, oynamam egzersiz sonları, antrenmanlardan evvel çalışmaya devam etmeliyim zira ferdi gelişimim de devam ediyor. Olağan ki oynadığım vakit ben de hayli keyifli oluyorum. Kendimi geliştirmeye devam etmek zorundayım. Yarın bugünden daha düzgün olmak zorundayım. Çocukluk hayalim Fenerbahçe’de bu biçimde bir istatistik yapmış olmaktan (Avrupa’da 1’er gol ve asist yapan en genç oyuncu) dolayı epeyce memnunum. Tüm Fenerbahçe taraftarına epey teşekkürler.”

“BACAĞINDAN BÜYÜK ADIMLAR ATMASINI İSTEMİYORUZ”

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus ise maçın birinci golünü kaydeden genç yetenek Arda Güler’in performansına ile ilgili, “Arda genç bir oyuncu, çabucak hemen 17 yaşında. Onun bacağının uzunluğundan büyük adımlar atmasını istemiyoruz. İnanılmaz yeteneği var. Fizikî olarak gelişmesi gerekiyor. Vakte muhtaçlığı var. Taktiksel manada da gelişmesi gerekiyor. Kuşku yok ki hayli yetenekli bir oyuncu. vakit içinde epey daha yeterli bir futbolcu olacak. Çok âlâ olmak için her şeye sahip” tabirlerini kullandı.

(AA)