Antrenörlerin futbol sohbetinde levyeli kavga!

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Trabzon’da 2 futbol kulübünün antrenörleri içinde, futbol sohbeti sırasında çıkan levyeli ve yumruklu kavgada başlarından yaralanan antrenörler, darp raporu alıp birbirlerinden şikayetçi oldu.

Olay, dün akşam saatlerinde Hızırbey Mahallesindeki ASKF Stadyumu etrafında yaşandı. Argümana nazaran, futbol üzerine konuşan TFF 3’üncü Lig takımı Yomraspor’un altyapı koordinatörü Coşkun Çınar (50) ile Trabzon 1’inci Amatör Küme takımlarından Araklı 1961 Spor Kulübü antrenörü Memiş Emin (37) içinde gergin anlar yaşandı, tartışma çıktı. Tartışma kısa müddette arbedeye dönüştü. İki teknik adam, yumruk ve levyeyle saldırıp birbirlerini yaraladı. Başına aldığı darbeyle kanlar ortasında kalan antrenörler, etraftakilerin ortaya girmesiyle ayrıldı. Hastaneye giden Memiş Emin’in başına 12 dikiş atıldı. Başından yaralanan Coşkun Çınar da öbür bir hastanede tedavi edildi. Taburcu olan ve darp raporu alan 2 antrenör de polise başvurup, birbirlerinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine soruşturma başlatıldı.

‘ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS’

Yaşanan arbedeyle ilgili 2 teknik adam da DHA’ya açıklamada bulundu. Antrenör Memiş Emin, arbede ettiği Coşkun Çınar’ın kendisinden bir yıldır oyuncu istediğini anlatarak, ”Samimi olduğumuz için daima konuşuyorduk. Bir yıldır benden altyapı için bir oyuncu istiyordu. 4-5 gün evvel benim ve kulüp liderim hakkında argo konuştu. Dün de Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Trabzon Şubesi’nde karşılaştık. Otururken durup dururken bana hakaret içerikli sözler kullandı. Ben de düzgün konuş dedim. Üzerime yürüyünce daha sonra arbede yaşandı. Etraftakiler bizi ayırdı. çabucak sonrasında farklı bir noktaya beni çağırdı. Üzerime koştu. Yanında biri vardı, onu engelledi. daha sonra levyeyle başıma vurdu. Orada yere yığıldım, kendisi de kaçıp gitti. Yoldan geçen biri beni hastaneye getirdi. Başıma 12 dikiş atıldı. Gece 1’de hastaniçin taburcu edildim. Bu olağan bir olay değil. O denli olsa konuşur çözerdik lakin bu, adam öldürmeye teşebbüs. Mevtle sonuçlanabilirdi. Allah yardım etti, beterinden korudu. Gerekli yerlere şikayetlerde bulunduk. Türk futbolunda bu biçimde antrenörlerin olmasını istemiyorum” diye konuştu.

‘HER İKİ TARAFA DA YAKIŞMADI’

Yaşananların her iki tarafa da yakışmadığını söyleyen Coşkun Çınar da, her vakit olduğu üzere olay günü de birebir ortamda otururken, sohbet esnasında ortamın gerildiğini belirtti. Çınar, ”Aramız düzgündü, samimiydik. Sohbet esnasında tahrik, küfür yok. Futbol üzerine konuşurken bir anda ortam gerildi. O ayağa kalkınca, ben de ayağa kalktım. Bana evvel baş, sonrasındasında yumruk attı. Dişim kırıldı, elmacık kemiğim şişti, başım yarıldı. daha sonra orada bulunanlar bizi ayırdı. bir daha arbede çıktı, kendimi savundum. Gerekli darp raporunu alıp şikayetçi oldum. Muhakkak hakaret etmedim. Kendisi beni tahrik etti. Birinci müdahaleyi o yaptı, mağdurum. Yaşanan bu olay futbolun içerisinde olan beşerler olarak her iki tarafa da yakışmadı. bu biçimde bir şey yaşadığım için üzgünüm. Dilerim yenidenı olmaz” dedi.