Altay’a kazanmak yetmiyor

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Muhteşem Lig’de son 6 maçında 3 galibiyet, 2 birliktelik, 1 mağlubiyet alarak moral bulan 17’nci sıradaki Altay, bu dönemde 11 puan toplamasına karşın kümede kalma barajıyla içindeki puan farkını eritemedi.

Rakiplerinin de galibiyetler almasıyla düşme sınırından kurtulamayan siyah-beyazlılar, 16’ncı basamak ile içindeki puan farkını 6 maç sonunda 8’den 6’ya indirebildi. Ligde 29 puana ulaşan İzmir grubu, kalan 9 haftada en yakın rakipleri olan 35’er puanlı Kasımpaşa ve Giresunspor’u geride bırakmaya çalışacak.

Bu hafta bir daha puan tablosunda yakalayabileceği gruplardan biri olan 37 puanlı Demir Küme Sivasspor’a konuk olacak İzmir temsilcisi, bir daha sonraki hafta 38 puanlı Fraport Tav Antalyaspor’u ağırlayacak. Siyah-beyazlılar dönemi Adana Demirspor (D), Medipol Başakşehir, Galatasaray, Atakaş Hatayspor (D), Giresunspor, Trabzonspor (D) ve Kasımpaşa karşılaşmalarıyla tamamlayacak. 18 yıl daha sonra döndüğü Harika Lig’de asansör ekip olmak istemeyen Altay, bilhassa iç alanda oynayacağı 5 maçı kayıpsız atlatmayı hedefliyor.

POKO: TARAFTARIMIZ TRİBÜNÜ DOLDURSUN

Altay’da mücadeleci futboluyla taraftarların gönlünde taht kuran Gabonlu ön libero Andre Poko, kalan iç saha maçlarında tribünlerin dolmasını istedi. Kulubün medya grubu aracılığıyla taraftarların sorularını yanıtlayan Poko, “Altay taraftarını ben de hayli seviyorum. Altay benim ailem şu anda. Gelecekle ilgili şu an bir şey söyleyemiyorum. Sene sonunda ne olacak bilmiyorum. İzmir’i epeyce seviyorum, burada kendimi konutumda üzere hissediyorum” diye konuştu.

Futbolu hayli sevdiğini ve alanda uğraş etmekten zevk aldığını lisana getiren Poko, “Taraftarımızı şad etmek için kendimi ortaya koyan bir performans göstermeye çalışıyorum. En düzgününü vermeye çalışıyorum. Forma, grup, kulüp, çalışanımız, taraftarlarımız ve bu kent için oynuyorum. Bu kentin renklerini savunuyorum. Taraftarlarımız dayanağını artırarak sürdürsün. Onların motivasyonu, dayanağı bizim için hayli kıymetli. Her maçta tribünleri hınca hınç doldurmalarını bekliyorum” dedi.