Ağlar yukarıdan nasıl ayrıldı?

Avcılar

Member
Her ikisi de Nash’e saygılarını ifade ederken, Irving’in yorumları, Durant ve Irving zaten geleneksel hiyerarşiye direndikleri için Nets’in yapıya ve sorumluluğa ihtiyaç duyacağını öne sürdü. Durant, Irving’e Nash ile ortaklığı “işbirlikçi bir çaba” olarak nitelendirerek yanıt verdi. Liderlik deneyiminin bir fark yaratabileceği apaçık bir durumdu. Yaz boyunca bir takas talebinde bulunduktan sonra Durant, ağlarda yüzer gibi görünen bir kültürü anlattı.

“Onlara gittim ve ‘Yo, hazırlanış şeklimizi beğenmedim’ dedim. Atışmalardan hoşlanmam. Uygulamaları severim. Daha fazlasına ihtiyacım var'” dedi Durant, Kasım ayında Bleacher Report’a.

“Beni sorumlu tutun” diye ekledi.

Nets, Kasım ayında Nash’i kovdu ve Vaughn’u işe aldı.

Irving, Tsai’ye Karşı

Ağlar için uyarı işaretleri hiçbir yerde Tsai ve Irving arasındaki uçurumdan daha net değildi. Irving, 2021-22 sezonunun başında koronavirüs aşısı olmayı reddetti, ancak Tsai, ESPN’ye bunun bir “inanç meselesi” değil, bilimsel bir “gerçek” olduğunu söyleyerek aşının sözlü bir savunucusu oldu.

Irving bir sorumluluk haline geldi. Yerel bir aşılama emri nedeniyle evdeki maçlara katılması yasaklandı ve fikrini değiştirme belirtisi göstermedi. Tsai ve Marks onun dikkatini dağıttı. İlk olarak, sadece yarı zamanlı oynamasının örgüt kültürüne verdiği zararı gerekçe göstererek sokak oyunları oynamasına da izin verilmediğini söylediler. Ancak sadece iki ay sonra, Irving’in fikrini değiştirmemesine ve takım Doğu Konferansı’nı birinci bitirmesine rağmen fikirlerini değiştirdiler.

Irving’in kendi kurallarına göre oynayabileceği mesajını verdi.

Yaklaşık bir yıl önce Nets, gelecek vaat eden genç oyuncuları satarak Houston merkezli Harden’ı satın aldı. Ancak Irving’in dönmesine izin verildikten kısa bir süre sonra Harden, takas isteyerek Nets’i şaşırttı. Harden daha sonra gazetecilere verdiği demeçte, Irving’in aşı olmama kararının takas talebi üzerinde “çok az” bir etkiye sahip olduğunu, ancak “bunun takım üzerinde kesinlikle bir etkisi olduğunu” kabul etti.

Nets, Şubat 2022’de Harden ile hemen anlaştı ve sezonu iyi oynayarak bitirmek ya da en iyi anlaşmayı yaptıklarından emin olmak için tüm seçeneklerini keşfetmek için zaman ayırmak yerine onu tercih ettiği rakibi Philadelphia 76ers’a sattı. .

Aralık ayında Harden, Fox Sports’a neden Brooklyn’den ayrılmak istediğini söyledi.

Harden, “Basitti, bir yapı yoktu ve süper yıldızların bile bir yapıya ihtiyacı var” dedi. “En iyi oyuncular ve liderler olmamızı sağlıyor.”