14 Şubat Sevgililer Günü için burçların aşk reçetesi

Avcılar

Member
İşte 2022’nin kutsal tüketim günlerinden biri olan Sevgililer Günü’ne geldik çattık. Sevgilisi olan için aman pek hoş bir günken, sevgilisi olmayanlar için tam bir kâbus. Lakin biz bugün sevgilisi olanlardan yana bugün oyumuzu kullanıyoruz.

Gökyüzünde aşk ve gönül sorunlarının kraliçesi Venüs, Kova burcunda ve Merkür ile Jüpiter ile yanyana durmakta. Bu görünümde Venüs, sözün tam manasıyla her şeyi abartabilir ve yerine getirilemeyecek kelamlar verdirtebilir. Yani iki lak lak yaptığınız güzel birine lap diye evlenme teklif etmeyin derim. Zira Merkür malum retroda ve retro bitişinde “Amaaan ben ne dedim ya hu! Tüh!” diyerek gözyaşları ortasında yastık ıslatmak istemezsiniz. Fakat uzun müddettir içinize sinen biriyle önemli düşünüyorsanız evet tam da teklif için vakti diyebiliriz. Çiçek, böcek, bol kalorili bir şeylerle düşün yollara.

Pekala, güzel bir adam yahut bomba üzere bir hatun olsun, -ne cins olursa olsun- karşınızdaki kişinin aşk ve alakalarda nasıl olduğu hakkında bilgi edinmek istemez misiniz? bu biçimde sevdiceğinizin Güneş burcunu, yani ana burcunu biliyorsanız aşk prospektüslerini okumaya başlayın derim.

Sevgiliniz olsa da olmasa da aşkı yüreğinde her daim sıcacık tutan herkesi kucakladığınız bir gün olsun bugün.

(MURAT İPEK / [email protected])

Koç

Aşk konusunda başınıza balyoz yemek istiyorsanız bu biçimde Koç burcu birini hayatınıza sokun derim. O denli ince ince imalı kur yapmasını beklemeyin. Bu tip teşebbüslerde bulunurlar mı evet, lakin bir vakit daha sonra “eh, tamam lafı epey uzatmayalım” diyerek dudaklarınıza hararetli bir öpücük konduruverirler. Koç burcunda aşk konusunda her an her şey olabilir, buna bir anda terk edilmekte dahil olağan. Size tavsiyem Koç insanı karşısında sıkıntı olun, biraz sizin için savaşmasına müsaade edin. daha sonra zaferin keyfini bir arada esasen yaşarsınız. Ve bunu da Koç burçları hayli hoş yaşatır emin olabilirsiniz.

Boğa

Aşkta tam bir arsızlık sembolüdür Boğa burçları. İnsanı severler, birebir vakitte hayli ancak epey hoş severler. Kâfi ki siz onlara hizmet edin. Kâfi ki onlara kendilerini biricik hissettirin. Onlara niye sizi sevmesi gerektiği konusunda sağlam münasebetler sunarsanız size aşık olur ve alışılmış parasına dokunmadığınız sürece size yapışır kalırlar. Onları elde etmek üzere bir niyetiniz var ise kestiğiniz pastanın birinci dilimini ona verin, bir de bakmışsınız evlenme teklifi ile karşınızda duruyordur. Boğa burcunu hareketlendirmek için hayli fazla kaçan kovalanan oyunlarına girmeyin derim. Çok sahiplenme durumunda oldukları için orta ara abartmadan kıskandırın onları alakaya âlâ gelir.

İkizler

Aşk ve bağda kelamın bittiği yerdedir İkizler burcu. Okuduğunuz satırları yazan İkizlere İkizler biri olarak sanırım en gerçek tanımlamayı okuyacaksınız. Bir İkizler burcu ile aşk ve münasebet yaşamak demek roller coaster’da olmak üzeredir. Heyecanlı, baş döndürücü, tutkulu ve doğal epey süratli. Bir anda kendinizi başladığınız yerde buluverirsiniz. Sonuç: Saçınız başınız dağılmış yalpalayarak ondan uzaklaşırsınız. O ise yeni insanıyla cins atmaya devam ediyordur. Lakin öbür yandan da sevildiğini, sahiden hayli sevildiğini hissettiğinde ise sizi en zirve noktada meblağ ve biricik olduğunuzu hissettirir. Ve bunu bir ömür yapabilir. (Evet, galiba yapabilir.)

Yengeç

Sizi korur, sizi sever, sizin en sıkıntı anınızda dahi yanınızda olmak için elinden geleni yapar ve aşık olup hele bir de uzun vadeli bir bağ kurmaya niyetlenirse o harika şeker ve çikolatan yaptığı meskeninde sizi tekrar gün yüzü göstermeyecek biçimde ağırlar. O niçinle aşk ve tutsaklık, sevgi ve bağımlılık sözleri yengeçlerde biraz fazla yanyanadır. Yengeç burcu birini ömrünüze katmanız için elektronik mühendisi bile olsanız, televizyon kumandasını “ama fakat ben bunu açamadım…” diyerek ona uzattığınızda bilin ki kumandayla birlikte yanında yüzükle birlikte evlenme teklifi de gelecektir. Vakit zaman sıkıcı ancak memnun bir beraberlik için idealdirler.

Aslan

Şayet bağda karşınızdakini tanrılaştırıp gözünüzde büyütmek, ona hizmet etmek eğilimindeyseniz Aslan burcu birini bulun hem o memnun olsun birebir vakitte siz. Onlar aşkta da ömür biçimlerinde görünüşe, kelamda kaliteye ehemmiyet verirler ve şayet onu sevdiğinizden emin olurlarsa o standarda ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar. Yok sizi düşündüklerinden değil, yanlarında o denli paspal paspal dolanmayın diye ne yaparlarsa yaparlar. Aslan burcu için kilit cümle bağlarda “O, siz onu sevdiğiniz için sizi sever”dir. Bu ortada kilitler gerçek açılırsa kusursuz bir partner ve ebeveyn olabilirler. Hizmet etmeye gücünüz var ise buyurun, Aslanlar sizin olsun.

Başak

Eyvah! Sanırım yönetici gezegeni Merkür olanlarda ilgi konusunda bir eza var. Üstteki İkizler burcu prospektüsünü okuyun ve roller coaster‘ın ağır çekimde gittiğini hayal edin. Ve sizinle çıktıkları o alaka seyahatinde kemerinizin hakikaten emniyetli olup olmadığını iki kez denetim edildiğini, oturduğunuz yerin mikrop yuvası olduğunu düşündüğü için ıslak mendille tekraren silindiğini düşünün. Alışılmış bu kulağa uygun gelebilir birinci etapta, lakin bunun sürekliliği! İşte o fazlaca üzücü. Başak burcundan o denli bağlantıda yapış yapış “seni seviyorum” lafını beklemeyin. Onların seni seviyorum demeleri pijamanızın katlanması yahut ekmeğinize sürülen tereyağıdır.

Terazi

“Sen bilirsin bir tanem!” Terazi burcunun temel cümlesi alakada budur. Ne kadar uyumlu ne kadar cana yakın ne kadar da anlayışlı… Bir anda “hayır” demekte zorlanan bu burç, aslında nazik nazik farkına varmadan sizi yiyip bitirebilir. Ve münasebetin bir noktasında o tatlı partnerinizin elini beline koymuş bir biçimde “Ben senin için şunu şunu yaptım sen ne yaptın?” diye hesap sorduğunu gorebilirsiniz. Terazi ilgisinde aslında hayli da istikrarlı değildir. İstikrarlıymış üzere görünmeyi epey uygun bilir. Lakin bir daha de âlâ bir partnerdirler ve vitrini hoş bir bağ sürdürülebilir. Onun sen bilirsin kelamına kanmayın nasıl olsa sizin bildiğinizi beğenmeyecektir.

Akrep

Köşenizde aşk ve münasebet konusunda kesinlikle bulundurulması gereken bir burçtur Akrep. Tamam içten pazarlıklı, olayların negatif yanını daima çıkarıp çıkarıp duran, sizinle konuşurken üç cümle daha sonrasını hesaplayıp konuşan biri de olsa. Kapalı kapılar ve hatta açık yerde bile aklınızı alıp, sizi kendine her açıdan bağımlı bir hale getirebilirler. Bunlar yeterli hoşta, bağlantıda aldatıldığınızın farkına bile varmazsınız ve o bağlantı bitti demeden de alaka bitmez. Ona karşı bir kusur yaparsanız size çok planlı bir halde ağır ağır gülümseyerek azap yapabilir, yıllar geçse bile yeri geldiğinde lafını gediğine oturtur ve siz o denli kanepede kalakalırsınız.

Yay

Bağda tanımlanması en sıkıntı burçlardan biridir Yay burcu. Onlar için ilgi kurmak sizin üzerinizden ömrü anlamaktır. Güzel de ömrün olumlu, olumsuz bütün yükünü niye siz taşıyasınız? Aşkta ve münasebette sizi olabildiğince konforlu tutmaya çalışsa da Yay burcunun aklı apayrı bir matematikte çalıştığından, vakit zaman kendi hakikat bildiğine körü körüne inanmak üzere de bir duruma düşebilir ve o noktada tenkide asla tahammülleri yoktur. Haliyle bu da bir vakit daha sonra alakanızı sıkıcı ve yorucu bir hale getirecektir. Kendinizi birinin karşısında kitap üzere okunduğunuzu hissetmekten memnun oluyorsanız Yay burcu ülküdür.

Oğlak

Sizinle baş başa yemek yerken romantik üç cümlenin ortasında yemediğiniz pirinç tanelerinden yıllık bir hesap çıkarıp “Aslında sen şu kadar ziyan ediyorsun” diyen birine gereksiniminiz var ise Oğlak burcundan diğer biriyle çıkmayın derim. Onlar alakayı bir nazaranv tanımlama listesiyle yaşar ve denetimi haricinde olan durumlara fazlaca tahammül edemezler. Aşk ve alakada aralıklı üzere görünseler de kocaman bir yürekleri vardır ve onlar beşere hakikaten her açıdan yardım ederler. Bir Oğlak size aşıksa sırtınız kolay kolay yere gelmez. Kâfi ki iddialaşmayın onlarla, sadece inadından yıllar yılı aşkından ölse bile aramayan, sormayan Oğlaklar vardır.

Kova

Aşıksınız, seviyorsunuz ve doğal olarak uzun, sağlam bir bağdan kelam ederken size zavallı olduğunuzu hissettiren bir kahkaha duyuyorsanız karşınızdaki kesin Kova burcudur. Ben bâtın saklı Merkür’ün bu burucu yönettiğinden neredeyse eminim. Aslında bağda çok keyifli eden bir yanları varken bir gün daha sonra kendini mahpusta ve sizde onun gardiyanıymış üzere laflar edebilirler. Bence hiç elleşmeyin bağda bu burca, bırakın o sonucunı versin. Kova burcu evlenene kadar Merkür, evlendikten daha sonra Satürn’dür dersem aslında onlar hakkında her şey netleşir. Geleceği planlamadan bir alakada durabilecek gücünüz var mı? Bunu sorun kendinize.

Balık

Hani derler ya, “Şimdi ayıkla pirincin taşını!” diye. Balık burcuyla aşk ve bağ yaşamak demek o denli bir bardak pirinci ayıklamaktan fazla, damperi dolu bir kamyon pirinci ayıklamak üzeredir. O niçinle Balık burcuyla münasebet yaşamak istiyorsanız benliğinizi kişiliğinizi sallayıp atın ve onun hudut içermeyen dünyasında kaybolun. Bunun diğer bir yolu yoktur diyebilirim. Balık burcu birini baştan çıkarmak için fantezi iç çamaşırlarına gerek yoktur. “Ah canım ne çileli başın varmış, hayli çektin çooook” söylemiş olduğinizde onun kalbini çalabilirsiniz. Onlar ilgide yüreklerini sonuna kadar ortaya koyarlar ve bunu da sizden tam olarak görmek isterler.